Strona Główna arrow Rośliny doniczkowe arrow Kalanchoe
Kalanchoe
  łac. Kalanchoe blossfeldiana 

Bardzo ładna roślina nawet wówczas, kiedy nie kwitnie. Piękne, mocno zielone liście świadczą o zdrowiu rośliny i o dobrych warunkach uprawy. W zależności od gatunku spotykamy u kalanchoe kwiaty różowe, czerwone, fioletowe lub białe.

Kwitnienie: wiele źródeł i hodowców podaje, że roślina zakwita pod warunkiem, że przez minimum pięć tygodni noce trwają po 14 godzin. Oznacza to, że trzeba przez kilka tygodni zapewnić roślinie mrok. Moje kalanchoe od blisko czterech lat stoi w jednym miejscu, na parapecie okna południowo-zachodniego i nigdy nie stosowałam zabiegu zaciemniania. Roślina z powodzeniem kwitnie, tak więc we własnej hodowli trzeba postąpić według uznania.

Stanowisko: jasne, zwłaszcza zimą, latem półcień.

Pielęgnacja: podlewamy dopiero wtedy, kiedy wierzchnia część ziemi w doniczce przeschnie. Roślina jest odporna na długie okresy suszy. Nie znosi zraszania. Co 2-3 tygodnie nawozimy nawozem dla sukulentów.

Rozmnażanie: z sadzonek lub bezpośrednio z liści. Jedne i drugie powinny kilka dni przeschnąć. Potem sadzimy do mieszanki ziemi z piaskiem.

Ciekawostki: